РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531596<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпова І. С. 
Лектини модулюють цитостатичну дію композитних біорегуляторів - кон'югатів азааналогів піримідину та феназин-1-карбонової кислоти в тест-системі Bacillus subtilis / І. С. Карпова, Л. Г. Пальчиковська, Н. В. Корецька, М. О. Платонов, Е. О. Коваленко, К. І. Гетьман // Укр. біохім. журн.. - 2006. - 78, № 5. - С. 93-100. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Ідея роботи - дослідження сумісного впливу низки лектинів (ConA, PHA, STA, WGA, SNA, VAA) і нових композитних біорегуляторів (кон'югатів азааналогів піримідину та феназин-1-карбонової кислоти (ФКК-1)) на ріст клітин B. subtilis із метою пошуку клітинних мішеней, чутливих до впливу лектинів. Дослідження комбінованих ефектів високо- та низькомолекулярних біорегуляторів привертає до себе увагу також у зв'язку з перспективою створення нових антибактеріальних і протипухлинних препаратів. За допомогою мутантів B. subtilis показано, що лектини модулюють цитостатичні ефекти вихідних речовин та їх піримідинових похідних у ряду: феназин <$E << > ФКК-1 <$E << > кон'югат ФКК-1 з 6-азацитозином <$E << > кон'югат ФКК-1 із 6-азаурацилом. Модулювальний ефект був відсутнім у мутанта recP, який втратив здатність синтезувати власний бактеріальний лектин, що вказує на можливу посередницьку роль останнього. Блокувальний вплив досліджених лектинів на цитостатичну дію кон'югату ФКК-1 із 6-азаурацилом у культурі <$E rec sup +>-штаму може свідчити на користь конкуренції за спільну мішень. Беручи до уваги здатність власного лектину B. subtilis, а також кон'югату ФКК-1 із 6-азаурацилом інгібувати реакцію транскрипції in vitro, можна припустити, що такою мішенню є ДНК-залежний синтез РНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*736*725.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського