РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531661<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дмитрук К. В. 
Протеїнкіназа СК2. Властивості та функціональна роль / К. В. Дмитрук, А. А. Сибірний // Укр. біохім. журн.. - 2006. - 78, № 2. - С. 27-36. - Бібліогр.: 82 назв. - укp.

Протеїнкіназа СК2 (СК2) - висококонсервативна серин-треонінова протеїнкіназа, що зустрічається в усіх еукаріотичних організмах. СК2 була однією з перших досліджених протеїнкіназ, однак біологічну роль її і дотепер охарактеризовано недостатньо. Значення цього ферменту для забезпечення гомеостазу клітини важко переоцінити: на сьогодні описано понад 300 субстратів для СК2. Показано участь CK2 в регуляції транскрипції, клітинного циклу, контролю клітинного росту, морфогенезу та інших важливих процесів. Цікаво, що амінокислотна послідовність СК2 у різних організмів характеризується високим консерватизмом. В огляді описано основні властивості холоферменту, охарактеризовані окремі субодиниці СК2 та виявлено їх локалізацію у клітині. На прикладі дріжджової казеїнкінази здійснено спробу узагальнити дані літератури та результати власних досліджень щодо впливу ферменту на флокуляцію, полярність/поляризацію, клітинний поділ дріжджової клітини, транспортування іонів заліза, а також уперше розглянуто можливий вплив СК2 на регуляцію біосинтезу рибофлавіну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського