РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лущак О. 
S-нітрозоглутатіон індукує нітрозитивний стрес у дріжджів: модифікувальна роль каталаз / О. Лущак, О. Лозінський, Т. Назарчук, В. Лущак // Укр. біохім. журн.. - 2008. - 80, № 2. - С. 106-113. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено можливу участь каталаз у модифікації відповіді дріжджів Saccharomyces cerevisiae на нітрозитивний стрес. Для цього дріжджі дикого та дефектних за каталазами штамів оброблено донором оксиду азоту S-нітрозоглутатіоном, після чого визначено здатність клітин до виживання, а також вміст у них карбонільних груп білків та окисненого глутатіону. Показано, що S-нітрозоглутатіон знижує виживання клітин дикого та дефектних за каталазами штамів. Проте неочікувано дріжджі штаму, дефектного за генами обох каталаз, виявилися менш чутливими до стресу у порівнянні з диким штамом. Дію стресу оцінено за інтенсивністю окисної модифікації білків та окиснення глутатіону. Виявлено, що у цьому випадку рівень карбонільних груп білків практично не змінювався і був нижчим на 14 і 22 % у порівнянні з необробленими клітинами лише у штамі, дефектному за генами обох каталаз, і за дії донора оксиду азоту в концентраціях 10 і 20 мМ. Окиснення глутатіону найчіткіше спостережено у клітин дикого штаму. Незначне зростання рівня окисненого глутатіону відбувалося у клітин штамів, дефектних за геном пероксисомної каталази та обох каталаз, а у дріжджів штаму, дефектного за геном цитозольної каталази, підвищення вмісту окисненого глутатіону не спостережено взагалі. Одержані результати свідчать, що дефекти синтезу каталаз призводять до модифікації відповіді клітин дріжджів на нітрозитивний стрес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1 Sac*723.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського