РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531913<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Короткевич Н. В. 
Цитотоксичність субодиниці B дифтерійного токсину щодо гістоцитарної лімфоми людини U937 / Н. В. Короткевич, А. Ю. Лабинцев, А. А. Кабернюк, О. С. Олійник, С. І. Романюк, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 4 (спец. вип.). - С. 69-80. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Зазначено, що субодиниця B дифтерійного токсину (ДТ) відповідає за його зв'язування з рецептором клітин і за транслокацію каталітичної субодиниці A токсину через мембрану ендосоми до цитозолю клітини. Рецептором для ДТ і його B-субодиниці є мембранозаякорений попередник гепаринзв'язувального фактора росту, подібного до епідермального фактора росту (pro-HB-EGF), який за дії металопротеїназ може переходити в розчинну форму фактора (sHB-EGF). Остання є потенційним мітогеном для багатьох типів клітин. Оскільки вільна B-субодиниця ДТ не виявляє каталітичну активність, вважають, що вона не може бути токсичною, проте її вплив на клітини in vitro залишається недослідженим. Мета роботи - використовуючи рекомбінантні аналоги B-субодиниці ДТ, вивчити її вплив на життєздатність клітин, чутливих до дифтерійного токсину. Показано, що рекомбінантний аналог B-субодиниці ДТ вже за концентрації <$E 12,8~times~10 sup -7> М справляє цитотоксичний вплив на культуру клітин гістоцитарної лімфоми людини U937, яка експресує значну кількість sHB-EGF. Крім того, подібну цитотоксичність також виявляє химерний протеїн на основі B-субодиниці та посиленого зеленого флуоресцентного протеїну (ЕGFP), однак сам рекомбінантний ЕGFP не впливає на життєздатність досліджуваних клітин. Максимальну загибель клітин за даними тесту з використанням Annexin-V-FITC/PI спостережено через 48-му годину культивування. Цитотоксичний тест із використанням трипанового синього або пропідію йодиду виключає прямий вплив досліджуваних протеїнів на цілісність плазматичної мембрани клітин через здатність B-субодиниці до утворення пор.

Запропоновано гіпотезу, згідно з якою реалізація цитотоксичного впливу рекомбінантної субодиниці B ДТ та її похідного на культуру клітин U937 відбувається шляхом інгібування мітогенної активності sHB-EGF. Такий інгібувальний вплив може призводити до індукції апоптозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського