РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000532338<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кандаурова Н. В. 
Модулятори трансмембранного кальцієвого обміну в мітохондріях міометрія змінюють їх гідродинамічний діаметр / Н. В. Кандаурова, О. Ю. Чуніхін, Л. Г. Бабіч, С. Г. Шликов, С. О. Костерін // Укр. біохім. журн.. - 2010. - 82, № 6. - С. 52-57. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено вплив модуляторів обміну іонів Са в мітохондріях - олігоміцину, Mg<^>2+ та рутенієвого червоного (RuR) - на розмір та гранулярність цих субклітинних структур, одержаних із гладенького м'яза матки. За допомогою методу фотонної кореляційної спектроскопії показано, що середній гідродинамічний діаметр ізольованих мітохондрій становить <$E 655~symbol С~14> нм (n = 5; контроль). Внесення олігоміцину (1 мкг/мл) - інгібітора F0-компонента АТР-синтази, вірогідно індукує збільшення середнього гідродинамічного діаметра мітохондрій до <$E 913~symbol С~75> нм (n = 5), що на 39 % більше від контролю. За присутності в середовищі інкубації як RuR (10 мкМ), який є блокатором Са<^>2+-уніпортеру, так і іонів Mg (7 мМ), середній гідродинамічний діаметр мітохондрій вірогідно збільшується відносно контролю до <$E 788~symbol С~28> (n = 5) та <$E 788~symbol С~38> (n = 5) нм відповідно, що на 17 % більше від контрольного значення. За допомогою методу проточної цитометрії встановлено, що олігоміцин (1 мг/мл) спричинює збільшення бокового світлорозсіювання у суспензії ізольованих мітохондрій. Додавання RuR (10 мкМ) та Mg<^>2+ (7 мМ) практично не призводить до суттєвих змін параметра бокового світлорозсіювання. Отже, гранулярність мітохондрій суттєво збільшується під впливом олігоміцину, але залишається майже незмінною за дії Mg<^>2+ та RuR.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.322.6 + Е0*551.7*715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського