РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000532447<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Драгущенко О. О. 
Вплив противірусних речовин різної хімічної природи на експресію генів ІФНalpha, ПКР, ОАС1а і РНК-ази L / О. О. Драгущенко, І. Й. Міня, Т. А. Полєжаєва, Д. Б. Старосила, І. С. Карпова, М. Ю. Оболенська, С. Л. Рибалко // Укр. біохім. журн.. - 2012. - 84, № 4. - С. 32-40. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Вивчено здатність декількох противірусних речовин різної хімічної природи індукувати в печінці щура експресію гена інтерферону alpha (ІФН-alpha) і його генів-мішеней ПКР, ОАС1а і РНК-ази L. Досліджено препарати Амізон, Альтабор, Протефлазид, які використовуються в клінічній практиці; 3',7-диметилкверцетин, виділений із Протефлазиду, суміш хімічно синтезованих триметил- і тетраметилкверцетину, а також лектин хурми, які знаходяться відповідно на стадії доклінічних випробувань та експериментального дослідження. Визначення вмісту відповідних мРНК у складі тотальної РНК за допомогою методу зворотної транскрипції та кількісної ланцюгової полімеризації в реальному часі показало, що всі досліджувані речовини є індукторами експресії генів ІФН-alpha, ПКР, ОАС1а і РНК-ази L, і кожна з них індукує з різною ефективністю зазначені гени. Комбінація речовин 3',7-диметилкверцетин + лектин хурми виявляє найбільший індукуючий ефект, який значно перевищує окрему дію кожної з речовин, а також дію препарату Геберон (рекомбінантного ІФН-alpha2b) і ПоліІ-поліЦ, як стандартних індукторів генів-мішеней ІФН-alpha. Здатність усіх речовин різною мірою індукувати експресію гена ІФН-alpha, відсутність кореляції між експресією гена ІФН-alpha і його генами-мішенями, а також між самими генами-мішенями свідчить про те, що механізм антивірусної дії досліджуваних речовин складний і не визначається тільки ІФН-alpha і його опосередкованою дією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.6-2 + Е60*443.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського