РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000532547<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іскра Р. Я. 
Особливості функціонування системи антиоксидантного захисту в еритроїдних клітинах і тканинах свиней за дії хрому хлориду / Р. Я. Іскра, В. В. Влізло // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 3. - С. 96-102. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено вплив хрому хлориду (CrCl3, 400 мкг Cr/кг корму) на функціонування системи антиоксидантного захисту в різних популяціях еритроцитів, еритроїдних клітинах кісткового мозку і тканинах свиней. Встановлено підвищення антиоксидантного захисту організму свиней за дії сполуки хрому, про що свідчить зростання активності супероксиддисмутази (СОД) та глутатіонпероксидази в популяціях "молодих" еритроцитів. В еритроїдних клітинах кісткового мозку за дії CrCl3 знижується активність СОД, проте підвищується - глутатіонпероксидази і каталази. У печінці свиней дослідної групи у порівнянні з іншими тканинами інтенсифікуються окисні процеси, що призводить до збільшення вмісту ТБК-активних продуктів, зростання активності СОД та зниження активності глутатіонпероксидази. Водночас за дії CrCl3 в інших тканинах активується антиоксидантна система, зокрема в нирках, легенях і міокарді підвищується активність СОД, а в селезінці та нирках - каталази. У скелетних м'язах свиней дослідної групи відбувається зниження вмісту ТБК-активних продуктів і зменшення активності СОД, однак збільшення активності каталази. Одержані результати надають підставу для рекомендації додавати до раціону свиней CrCl3 з метою посилення антиоксидантного захисту організму в період їх інтенсивного росту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського