РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000532805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олийнык В. Н. 
О механизмах формирования акустических свойств легочной паренхимы / В. Н. Олийнык // Акуст. вісн.. - 2001. - 4, № 3. - С. 53-66. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Проаналізовано анатомічну будову дихальної системи людини. Для частот, характерних для звуків дихання, обгрунтовано можливість зображення респіраторної зони легенів як суцільного середовища з мікроструктурою. Розроблено акустичну модель легеневої паренхіми на підставі фізичних уявлень про дисперсію й поглинання звуку в емульсіях. Для випадку термічної незалежності зерен емульсії (альвеол) одержано аналітичний вираз, який описує швидкість звуку та коефіцієнт згасання в паренхімі. Показано, що поведінка швидкості звуку, передбачена емульсійною моделлю, є аналогічною тенденціям, які описуються простими газо-рідинними моделями. Встановлено сильну залежність коефіцієнта згасання звуку від частоти й концентрації газової фази паренхіми. Показано, що за низьких значень наповненості легенів повітрям частотна залежність згасання в досліджуваному діапазоні є квадратичною, а за високих -- демонструє перехід до кореневої тенденції зі зростанням частоти. Ця особливість обумовлюється сильною зміною розмірів альвеол під час дихального циклу. Відзначено значне зменшення згасання звуку в паренхімі під час глибокого вдоху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.33в605

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського