РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000533908<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rolc S. 
Active protection of armoured vehicles / S. Rolc, J. Buchar, K. Soukup // Артиллер. и стрелковое вооружение. - 2004. - № 3. - С. 29-34. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Відзначено, що чинні пасивні та динамічні технології захисту військової техніки принципово не спроможні забезпечити виконання зростаючих вимог щодо її захисту. Єдиний вихід з цього стану - використання систем активного захисту. Наведено бронепробивну здатність відомих і бронебійних боєприпасів, що розробляються, в тому числі кумулятивних. Активний бронезахист (DAS) являє собою систему захисту, яка здатна виявити та забезпечити слідкування за засобами ураження, а також виключити їх потрапляння в об'єкт захисту чи звести до мінімуму ефект від уражаючої дії цих засобів на бойову техніку. Дія так званих м'яких (softkill) систем активного бронезахисту базується на електромагнітному придушенні, створенні обманливих сигналів та використанні активних елементів маскування для виключення потрапляння уражаючих засобів. Дія твердих (hardkill) систем активного бронезахисту базується на ураженні, пошкодженні чи відхиленні снаряда від траєкторії влучення в ціль. Складовою частиною захисної системи є детекторна та слідкувальна системи (мікрохвильова, інфрачервона), які повинні перехопити снаряд, оцінити його характеристики (швидкість, довжину, напрям тощо) та визначити, чи є загроза захисній цілі. Якщо загроза є, то захисна система ініціюється. Відзначено, що основною та дотепер принципово нерозв'язаною проблемою залишається організація ефективних контрзаходів (hardkill) проти підкаліберних снарядів. Наведено результати числового моделювання (LS DYNA 3D) захисних спроможностей прискорювальних плит, які кидаються назустріч підкаліберним снарядам з вольфрамового сплаву. Встановлено, що взаємодія кинутої плити з підкаліберним снарядом типу

APFSDS призводить до певного його пошкодження. Швидкість кидання плити не значно впливає на розмір ураження. Одночасно швидкість снаряда зменшується. За цих умов його взаємодія з плитою не значно впливає на траєкторію снаряда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц531.1/2

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського