РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534597<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заремба В. С. 
Автодермопластика гранулюючих ран із застосуванням перфорованої фольги та масляного екстракту насіння амаранту у хворих з мішаною та ішемічною формами синдрому діабетичної стопи / В. С. Заремба, А. В. Миськів // Архів клініч. медицини. - 2011. - № 1. - С. 29-31. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано комплексне хірургічне лікування 32 хворих на цукровий діабет (ЦД) 2 типу зі синдромом діабетичної стопи (СДС), ускладненим гнійно-запальними ураженнями нижніх кінцівок. Чоловіків було 15 (46,9 %), жінок 17 (53,1 %) віком від 39 до 72 років. Тривалість ЦД становила від 5 до 24 років. Мішана форма СДС діагностована у 21 (65,6 %) пацієнта, ішемічна - у 11 (34,4 %). Згідно із класифікацією Техаського університету (1991), виявлені ураження були D II, D III ст. Залежно від методу лікування хворих поділено на 2 групи, репрезентативні за віком, статтю і глибиною ураження стопи: 1 (контрольна) - 13 хворих, яким проводили класичну пересадку шкіри за методикою Тірша. До 2-ої (основної) групи віднесено 19 хворих, яким поверхню гранулюючої рани після автодермопластики покривали стерильною перфорованою харчовою фольгою й марлевими серветками, змоченими олією амаранту. Перев'язки проводили кожен 3-й день до повного загоєння рани. Під час аналізу результатів лікування встановлено, що у хворих основної групи пересаджені клапті шкіри прижили у 94,7 % пацієнтів і лише у 1 (5,3 %) з них виявлено некроз та відторгнення поодиноких трансплантатів. У хворих контрольної групи приживлення клаптів шкіри констатовано у 9 (69,1 %) осіб, у 4 (30,7 %) відзначено некротизування й відторгнення трансплантатів. Повне загоєння ран у хворих основної групи наступило на <$E 8~symbol С~2,34> днів (<$E Р~<<~0,05>) швидше, ніж у пацієнтів контрольної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського