РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534612<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кочерга З. Р. 
Випадок постнатальної діагностики хондродистрофії з полідактилією. Тип Сальдіно - Нунан / З. Р. Кочерга, Л. Є. Ковальчук, Л. Ю. Колосовська // Архів клініч. медицини. - 2011. - № 2. - С. 65-67. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Системні скелетні дисплазії належать до природжених уражень кісткової тканини, які виникають внаслідок порушень ембріогенезу похідних мезодермального листка і призводять до різноманітних порушень розмірів, контурів і щільності скелета, характеризуються широким клінічним поліморфізмом, що проявляється різними аномаліями скелета, зокрема грудної клітки, черепа та кінцівок, і може супроводжуватись множинними вадами розвитку внутрішніх органів. Хондродистрофія з полідактилією (тип I, II, III), або синдром коротких ребер-полідактилії - це летальне захворювання, що характеризується звуженням грудної клітки, вкороченням трубчастих кісток і постаксіальною полідактилією. Досліджено сім'ю, яка включала батьків та новонароджену дитину, а також відповідну медичну документацію: індивідуальна карта вагітної, історія пологів, історія розвитку новонародженого. Програма обстеження хворої дитини включала використання комплексу методів: генеалогічного аналізу, загальноклінічного, фенотипово-морфологічного, цитогенетичного, рентгенологічного та консультації невролога, окуліста, ортопеда. Тяжка інвалідизуюча патологія у дитини, що народилась у практично здорових батьків, свідчить про аутосомно-рецесивний тип успадкування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського