РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534719<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попович В. І. 
Стан гемомікроциркуляторного русла при гострій та хронічній сенсоневральній приглухуватості / В. І. Попович, Д. Т. Оріщак, І. Г. Купновицька, Л. С. Кіт, В. П. Кравець, Н. Я. Кравець, Р. Т. Оріщак, Л. П. Синиця // Архів клініч. медицини. - 2010. - № 2. - С. 57-59. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обстежено 56 хворих віком від 35 до 65 років із сенсоневральною приглухуватістю (СНП) судинного генезу. Хворих було розділено на II групи: I група - пацієнти з СНП, яка виникла на фоні артеріальної гіпертензії (гіпертонічний криз) та вертебро-базилярної недостатності. Давність захворювання становила від 5 днів до 1 місяця; II група - пацієнти із хронічною СНП тривалістю захворювання більше 2 - 5 років. Стан слухової функції оцінювали за даними аудіометрії. Порушення гемомікроциркуляторного русла (ГМЦР) у разі гіпертонічної хвороби носить системний характер, а саме, виникають зміни мікросудин сітківки ока, а також кон'юнктиви. Гемодинамічні зміни на гемомікроциркуляторному рівні вивчено шляхом мікроскопії судин кон'юнктиви ока. За даними проведених досліджень, зміни у ГМЦР та стану слухової функції після проведеного лікування у хворих з гострою СНП носять зворотний характер, про що свідчили дані аудіометрії та мікроскопії кон'юнктиви ока. У цій групі пацієнтів знизився поріг сприйняття звуків на 15 - 20 дБ; зменшився кон'юнктивальний індекс. У групі хворих із хронічною СНП позитивної динаміки як у ГМЦР, так і з боку слуху після проведеного лікування практично не відзначалось. Тільки у трьох хворих спостерігали незначне покращання за рахунок зменшення інтенсивності шуму, головокружіння, знизився поріг сприйняття звуків на 5 - 10 дБ. Кон'юнктивальний індекс не змінився.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського