РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534747<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Буфан М. М. 
Особливості клінічного перебігу хронічного гастриту залежно від наявності дуоденогастрального рефлюксу та Helicobacter pylori / М. М. Буфан // Архів клініч. медицини. - 2012. - № 1. - С. 17-19. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обстежено 106 хворих на хронічний гастрит (ХГ) на тлі дуоденогастрального рефлюксу (ДГР) на стадії загострення, 68 чоловіків і 38 жінок. Більшість обстежених пацієнтів належали до вікової групи 21 - 40 років (60,4 %), з піком захворюваності у віці від 31 до 40 років (32,1 %). За результатами швидкого уреазного тесту та гістологічного методу діагностики гелікобактерної інфекції, залежно від наявності чи відсутності Helicobacter pylori (H. pylori) в СОШ хворі були розподілені на дві групи: I група - 38 (35,8 %) хворих на ХГ на тлі ДГР без H. pylori; II група - 68 (64,2 %) хворих на ХГ на тлі ДГР з H. pylori. Одержано результати досліджень, які свідчать про поліморфізм клінічної картини перебігу ХГ на тлі ДГР з певними особливостями, залежно від наявності H. pylori-інфекції. За наявності ХГ на тлі ДГР з H. pylori у хворих переважали "голодні" (42,6 %) та нічні (8,8 %, р << 0,05) болі, у порівнянні з пацієнтами без H. pylori, для яких характерним була поява болю відразу після прийому їжі (60,5 %). Серед поліморфізму симптомів шлункової та кишкової диспепсії у хворих на ХГ на тлі ДГР без H. pylori у порівнянні з H. pylori-асоційованим ХГ на тлі ДГР достовірно частіше виявляли відчуття тяжкості в епігастрії, відрижку гірким, блювання з домішками жовчі, проноси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1 + Р413.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського