РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Островський М. М. 
Роль та місце макролідів в процесі етіотропного лікування загострення хронічного обструктивного захворювання легень / М. М. Островський, О. І. Варунків, Л. С. Малофій, А. Б. Зубань, Г. Б. Кулинич, О. І. Дельцова, Г. З. Корж, І. О. Савеліхіна, М. О. Кулинич-Міськів, О. В. Рапій // Архів клініч. медицини. - 2012. - № 1. - С. 58-63. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

За останні десятиліття тютюнопаління, незадовільні соціально-побутові умови сприяли лавиноподібному збільшенню кількості випадків хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Станом на сьогодні у світі нараховується близько 600 мільйонів хворих на ХОЗЛ. Це захворювання зустрічається в 4 - 6 % дорослого населення Європи. Згідно із сучасними даними середня кількість хворих на ХОЗЛ в нашій державі складає 6 - 9 % від дорослого населення, а це близько 2,5 - 3 мільйонів людей. Ключове місце в розвитку інфекційних загострень ХОЗЛ займають бактеріальні збудники, які, згідно з результатами численних досліджень, виділяються з мокротиння в 40 - 50 % випадків інфекційно-залежних загострень захворювання. Призначення антибіотиків у разі загострення ХОЗЛ дозволяє знизити бактеріальне навантаження в дихальних шляхах і запобігти прогресуванню захворювання у фазу паренхіматозної інфекції (пневмонії). Характерні протимікробні, противірусні, протизапальні, бронхолітичні, бронхопротекторні та імуномодулюючі властивості макролідних препаратів дозволяють даним протимікробним середникам посідати особливе місце в емпіричному лікуванні загострень ХОЗЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського