РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534799<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чаплинська Н. В. 
Особливості клінічного перебігу верхньо- та середньочасткових пневмоній / Н. В. Чаплинська // Архів клініч. медицини. - 2012. - № 2. - С. 99-101. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати вивчення клініко-рентгенологічних особливостей перебігу верхньо- та середньочасткових пневмоній. З'ясовано, що у понад 30 % випадків вони характеризувалися поступовим початком та бідністю об'єктивної клінічної симптоматики захворювання. Такі показники загального аналізу крові як кількість лейкоцитів та зсув лейкоцитарної формули вліво мали достовірно (<$E p~<<~0,001>) низьку діагностичну цінність. Натомість більш інформативним був показник ШОЕ. У понад 50 % випадків, коли на первинному і вторинному рівнях надання медичної допомоги основна увага приділялася рентгенологічній картині, а саме верхньо- та середньочастковому розташуванню вогнищево-інфільтративних змін у легеневій тканині, що і зумовлювало підозру на туберкульоз, діагноз останнього не підтверджено. За даними дослідження, очевидною є цінність рентгенографії органів грудної клітки не лише у факті візуалізації пневмонічної інфільтрації, але і в оцінці динаміки патологічного процесу та підтвердженні видужання. Наявність у пацієнтів факторів ризику затяжного перебігу пневмонії вимагає від лікаря динамічного спостереження та висококваліфікованої оцінки клінічних та рентгенологічних даних з подальшою своєчасною корекцією лікування, а також недопущення передчасності та поспішності висновків щодо специфічності процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.303.1-3

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського