РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534834<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матейко Г. Б. 
Аналіз серологічних і вірусологічних маркерів ВІЛ-асоційованої герпетичної інфекції / Г. Б. Матейко, Т. В. Веприк, Р. С. Остяк // Архів клініч. медицини. - 2013. - № 1. - С. 56-59. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено поширеність герпетичної інфекції у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією. Діагноз герпетичної інфекції (ГІ) верифіковано на підставі серологічних і вірусологічних маркерів у 100 хворих. Встановлено 100 % інфікованість вірусами простого герпесу 1/2 типу осіб, які живуть з ВІЛ, за наявністю в крові протигерпетичних антитіл класу IgG. Активні форми ГІ виявлено у 13,95 % ВІЛ-інфікованих. Найвищу частоту активної герпетичної інфекції (50,0 %) встановлено у пацієнтів в стадії СНІДу. У даної категорії хворих виявлено феномен відсутності діагностичного росту протигерпетичних антитіл класу IgG та відсутності антитіл класу IgM на тлі імунодефіциту. Не встановлено прямої кореляції між висотою рівнів специфічних IgG і активністю інфекційного процесу. Дуже рідко (3,0 % випадків) у разі активної ГІ, підтвердженій позитивними результатами полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), виявляли специфічні IgM. Результати досліджень хворих з ВІЛ-асоційованою ГІ за допомогою методу ПЛР підтверджують найвищу інформативність матеріалу з піхви і цервікального каналу у разі генітального герпесу у жінок (відповідно 37,5 і 31,25 % позитивних результатів) та з крові і стравоходу за генералізованих форм ГІ (відповідно 62,5 і 62,5 % позитивних результатів). Під час дослідження ліквору і біоптату головного мозку за допомогою методу ПЛР герпетичну етіологію енцефаліту підтверджено у 50,0 % хворих із генералізованою ГІ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37 + Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського