РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534839<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Плав'юк Л. Ю. 
Вплив диференційованої остеотропної терапії на деякі показники пародонтального статусу та структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих на генералізований пародонтит із супутнім остеопорозом на тлі помірної чи вираженої гіпомагніємії / Л. Ю. Плав'юк, В. І. Герелюк, Н. О. Стасюк // Архів клініч. медицини. - 2013. - № 1. - С. 69-73. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На сьогоднішній день питання взаємозв'язку системних змін кісткової тканини (КТ) та генералізованого пародонтиту (ГП) залишається актуальним, оскільки відсутня одностайна думка вчених з цього приводу. Останнім часом все більше приділяється увага проблемі системного остеопорозу (СО) в цілому і його зв'язку з дистрофічно-запальними захворюваннями тканин пародонта, оскільки для СО і ГП характерні спільні ланки патогенезу, такі як: порушення метаболізму КТ - активація остеокластів, гальмування мінералізації КТ, резорбція кістки, гальмування синтезу колагену, полімеризація глікозаміногліканів, протеогліканів, деструкція міжзубних кісткових перегородок. Проведено обстеження 60 хворих на ГП I - II ступенів розвитку із супутнім остеопорозом. Досліджуваних розподілено на чотири групи залежно від одержаного лікування. Проведено визначення показників мінеральної щільності КТ (Т-критерію та індексу Bmd - індекс мінеральної щільності КТ) до лікування, одразу ж після лікування та у терміни 1, 6, 12 місяців після проведеного традиційного чи запропонованого лікування. Пародонтальний статус визначено згідно з показниками індексів РМА, кровоточивості РВІ, глибини пародонтальних кишень та <$E roman {S SIGMA sub n}> - сумарного індексу вираженості запального процесу в пародонті. Результати проведеної клінічної та індексної оцінки стану тканин пародонта показали ефективність запропонованого способу лікування ГП I - II ступенів розвитку у хворих із супутнім остеопорозом на тлі помірної чи вираженої гіпомагнійемії, про що свідчить зникнення клінічних ознак запалення в тканинах пародонта та попередження рецидивам запалення у віддалені терміни. Застосування запропонованого способу статистично вірогідно покращує стан КТ пацієнтів основної групи на противагу пацієнтам групи контролю, що відображено у показниках двохфотонної рентгенівської абсорбціометрії (Т-критерій та індекс Bmd), а також згідно з особливостями ортопантомографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-5 + Р418.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського