РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534867<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Атаманчук О. В. 
Морфологічна перебудова м'язових волокон язика в ранні терміни цукрового діабету I типу / О. В. Атаманчук // Архів клініч. медицини. - 2013. - № 2. - С. 20-22. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено м'язи язика 15 щурів-самців після моделювання стрептозотоцинового діабету (СЗД) з використанням гістологічного, електронно-мікроскопічного і морфометричного аналізу. Морфологія м'язів язика в ранні терміни експериментального СЗД характеризується явищами інтерстиціального набряку, вираженим розволокненням тканин навколо судинно-нервових пучків, що супроводжується збільшенням в 1,5 рази об'ємної долі стромальних компонентів. Саркоплазма більшості м'язових волокон має низьку електронно-оптичну щільність, містить підвищену кількість вакуолей, частково втрачається поперечна посмугованість, ядра нерідко переміщуються в центральну частину волокна. Таке явище є неспецифічною компенсаторно-пристосувальною реакцією м'язового волокна до метаболізму за анаеробних умов. Характерною рисою експериментального СЗД є збільшення сполучнотканинного компоненту м'язів язика, який виявляється у вигляді хаотично розташованих пучків, що залягають паралельно поздовжньої осі кровоносних судин. Встановлено, що через 4 тижні від початку моделювання експериментального СЗД просвіт мікросудин повністю не облітерується. Водночас в стінці гемокапілярів спостерігається розпушення базальної мембрани і підвищена кількість маркера судинної проникливості як в її товщі, так і за її межами, у вільному екстравазальному просторі. Така структура мікрогемосудин зумовлює розвиток дистрофічно-деструктивних явищ у м'язових волокнах язика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського