РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000535316<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воронина Т. А. 
Экспериментальное исследование анксиолитической и антидепрессивной активности пропротена / Т. А. Воронина, Г. М. Молодавкин, Ю. Л. Дугина, С. А. Сергеева, О. И. Эпштейн // Архів психіатрії. - 2003. - 9, № 1. - С. 47-48. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Зазначено, що пропротен містить надмалі дози аффінно очищених антитіл до білка S100, базового регулятора інтегративної функції головного мозку. У 1999 р. препарат зареєстрований МОЗ Росії як засіб лікування алкогольного абстинентного синдрому та широко використовується у лікувальній практиці. Мета даного дослідження - експериментальне вивчення анксіолітичної та антидепресивної активності пропротену. Показано, що пропротен має виражену антистресорну дію та усуває прояви стресу в різних екстремальних ситуаціях. За вираженістю анксіолітичного ефекту пропротен не поступається перед діазепамом, а за антидепресивним - амітриптиліном. На відміну від традиційних анксіолітичних та антидепресивних препаратів, пропротен не спричиняє побічних ефектів, таких як седація, міорелаксація, сонливість. У реалізації анксіолітичного ефекту пропротену бере участь ГАМК-ергічна система. На підставі одержаних експериментальних даних можна зробити висновок, що пропротен є перспективним засобом профілактики та лікування порушень, які виникають у людини у разі стресу різного генезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р11(4УКР)286.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського