РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000535660<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ціборовський О. М. 
Науково-методичне обгрунтування досліджень із регіональної історії української медицини / О. М. Ціборовський, В. М. Сорока // Україна. Здоров'я нації. - 2014. - № 3. - С. 87-93. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Зазначено, що протягом століть українські землі перебували та розвивалися за різних соціально-економічних і політичних умов. Така ситуація, звичайно ж, вплинула на стан і розвиток медицини на різних землях. Мета роботи - обгрунтувати необхідність досліджень з історії медицини в різних регіонах України. Використано загальноісторичні роботи, архівні матеріали, загальнонаукові, спеціальні історичні та методи соціальної медицини. Показано, що становлення та розвиток медицини в регіонах України відбувалися по-різному. Навіть у XIX ст. у межах Російської імперії паралельно існувала приказна медицина в Правобережній Україні та земська медицина в Лівобережній і Південній Україні. При цьому розвиток приказної медицини є недостатньо вивченим. Зроблено висновок, що на особливу увагу заслуговує вивчення переходу від приказної до земської медицини в Київській губернії, а також роль київських лікарів у цьому процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. г(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського