РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000535746<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олексів І. Б. 
Основні та допоміжні показники в системі оцінювання діяльності підприємства / І. Б. Олексів, В. Ю. Харчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 794. - С. 289-294. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано принципи поділу показників на основні та допоміжні в системі оцінювання діяльності підприємства, а саме: основні показники повинні мати передусім стратегічний характер, а допоміжні - відображати процеси, які відбуваються на підприємстві; поділ показників повинен строго поєднуватися зі стратегією підприємства; потрібно забезпечити представництво показників, які репрезентують інтереси різних груп економічного впливу, як серед основних показників, так і серед допоміжних; поділяючи показники, доцільно поєднувати знання експертів про важливість певних показників для діяльності організації з математичними методами, які надають змогу перевірити коректність здійсненого розподілу; метод розподілу показників на основні та допоміжні повинен забезпечувати розгляд відібраного набору показників як системи; метод розподілу показників на основні та допоміжні повинен надавати змогу аналізувати силу впливу допоміжних показників на основні, а також порівнювати силу впливу одних показників із іншими; здійснюючи поділ показників на основні та допоміжні, необхідно враховувати завдання, які ставляться перед системою оцінювання діяльності підприємства. Проаналізовано методи розподілу показників на основні та допоміжні в системі оцінювання діяльності підприємства, а саме: метод, заснований на експертних оцінках; метод, який базується на розрахунку канонічних кореляцій; метод, який базується на розрахунку основних показників за інтегральними оцінками. Недоліком методів експертних оцінок є відсутність тестування їх правильності. Суттєвим недоліком методу, занованого на застосуванні канонічних кореляцій, є неврахування комплексності стратегічних цілей підприємства. Останнє означає, що як основні показники використовують не комплексні інтегральні показники, які надають широке уявлення про рівень досягнення стратегічних цілей підприємства, а вузькі спеціалізовані показники, які більше підходять для оцінювання процесів. На підставі аналізування переваг і недоліків для виділення основних і допоміжних показників рекомендовано використовувати метод, який базується на розрахунку основних показників за інтегральними оцінками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського