РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тяжка О. В. 
Динаміка рівня цитокінів алергічного запалення при застосуванні вітаміну D у дітей з алергічними захворюваннями / О. В. Тяжка, З. В. Сельська // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 51-54. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - визначити ІЛ-4 та ІЛ-10 у крові в дітей з алергічними захворюваннями в період застосування вітаміну D у них у різних дозах та в різні періоди захворювання. Під спостереженням перебувало 16 дітей з алергічними захворюваннями. Визначення 25(OH)D в сироватці крові та ІЛ-4, ІЛ-10 у крові в дітей проводилось перед призначенням вітаміну D (первинно), після застосування вітаміну D у дозі 2000 MO щодня протягом 2-х місяців, після літньої пори та після застосування вітаміну D у високих дозах - 4000 MO щодня в період ремісії і 5000 MO щодня в період загострення хвороби, курс прийому - 2 міс. 11 пацієнтам кожне визначення 25-гідроксикальциферолута цитокінів алергічного запалення в крові проводилось у період загострення захворювання, а 5 пацієнтам - у період ремісії хвороби. Визначення 25(OH)D проводилось за допомогою електрохемілюмінесцентного методу на аналізаторі Eleksys 2010 (Roche Diaggnostics, Німеччина) тест-системи Cobas. Визначення ІЛ-4 та ІЛ-10 в крові проводилося за допомогою наборів реактивів для імуноферментного аналізу. Встановлено достовірну різницю між показниками ІЛ-4 у дітей з алергічними захворюваннями в період загострення хвороби первинно та після застосування холекальциферолу дозою 2000 MO щодня протягом 2 міс (Z = 2,845; p << 0,05), також виявлено достовірну різницю між показниками у дітей первинно і після літа (Z = 2,934; p << 0,05) та первинно і після застосування 4000 MO (Z = 2,934; p << 0,05). Встановлено, що показник ІЛ-10 був достовірно нижчим після прийому препарату вітаміну D 4000 - 5000 MO у порівнянні з показником після літа (Z = 2,023; p << 0,05) та після прийому вітаміну D дозою 2000 MO (Z = 2,023; p << 0,05). У всіх дітей з алергічними захворюваннями спостерігалось полегшення перебігу основного захворювання та покращання загального стану після застосування вітаміну D в комплексній терапії. Кращий терапевтичний ефект відзначався після застосування холекальциферолу у високих дозах (4000 - 5000 MO щодня протягом 2 міс). Висновки: одержані дані показали, що вітамін D бере участь у процесах алергічного запалення. З огляду на це доцільно вважати, що холекальциферол має призначатись у період ремісії та загострення хвороби та, ймовірно, доза вітаміну D має підвищуватись у період загострення захворювання, оскільки потреба в цьому вітаміні в період загострення захворювання зростає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського