РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536115<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Закревський А. М. 
Ультразвуковий моніторинг центральної й церебральної гемодинаміки при терапевтичній корекції артеріальної гіпотензії в недоношених новонароджених / А. М. Закревський, Т. М. Клименко, О. Ю. Карапетян, К. О. Голюк, О. С. Каратай, А. І. Томчук // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 79-81. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - провести оцінку та виявити закономірності зміни типів центральної та церебральної гемодинаміки у новонароджених з низькою й екстремально низькою масою тіла, які народилися в асфіксії, для ранньої діагностики характеру компенсації порушень центральної гемодинаміки й мозкового кровообігу, своєчасної корекції інфузійної та інотропної терапії. Проаналізовано дані спостережень за 44 недоношеними новонародженими, які перебували на лікуванні в Харківському міському перинатальному центрі. У діагностиці характеру та ступеня внутрішньочерепних ушкоджень, для визначення тактики терапії у хворих використовувалася нейросонографія у 10 стандартних перетинах апаратами LOGIQ-book XP, ULTIMA PRO, РАДМИР. Проведено комплексну оцінку та моніторинг стану кровообігу в магістральних судинах головного мозку, центральної гемодинаміки, у період екстреної корекції об'єму циркулюючої крові та початку інотропної терапії згідно з протоколом первинної реанімації й післяреанімаційної допомоги новонародженим. Оцінено характер кровотоку, Vmax, Vmin, RI у передньомозковій і базилярній артеріях, характер кровотоку й Vmax у вені Галена до введення фізіологічного розчину й початку інотропної терапії, на 10 і 30-й хв лікування гіпотензії. Усі новонароджені вижили та були переведені з відділень інтенсивної терапії. Екстрене відновлення об'єму циркулюючої крові в недоношених новонароджених із низькою та екстремальною низькою масою тіла у разі артеріальної гіпотензії варто проводити меншим обсягом рідини - з розрахунку не більше 5 мл/кг, інотропну терапію треба корегувати із часовим кроком не більше 10 хв. Критерієм ефективності корекції дефіциту об'єму циркулюючої крові фізіологічним розчином є відновлення діастолічної швидкості кровотоку в передньомозковій артерії та підвищення систолічного артеріального тиску. Висновки: у недоношених із низькою та екстремально низькою масою тіла, які народилися в тяжкій асфіксії, ультразвуковий контроль центральної та церебральної гемодинаміки в перші 30 хв у разі корекції артеріальної гіпотензії надає змогу індивідуально підібрати режим інфузійної та інотропної терапії, запобігаючи розвитку небажаних побічних ефектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.031 + Р733.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського