РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Prots H. B. 
Radial methods of diagnostics in planning dental implantation and at the stages of surgical rehabilitation / H. B. Prots, M. M. Rozhko, P. F. Dudii, V. P. Piuryk, M. I. Paliichuk // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 3. - С. 56-59. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Успіх лікування пацієнтів з використанням внутрішньокісткових дентальних імлантів залежить насамперед від ретельного планування та післяопераційного контролю. Мета дослідження - підвищити ефективність планування дентальної імплантації та хірургічної реабілітації хворих шляхом використання ортопантомографії та конусно-променевої комп'ютерної томографії (КТ). Обстежено 225 пацієнтів віком 30 - 65 років, яким планувалася дентальна імплантація, 58-ми особам проведено ортопантомографію, 167-ми хворим - конусно-променеву КТ на томографі Morita (J Morita MFG corp). У разі планування дентальної імплантації результати оброблялися в програмі 3D One Volume Viewer. Проводився моніторинг дентальної імплантації на хірургічному, імплантаційному й ортопедичному етапах. В межах моніторингу дентальної імплантації було обстежено 95 пацієнтів (42,2 %) за допомогою методів ортопантомографії та конусно-променевої КТ. У разі планування дентальної імплантації за методом конусно-променевої КТ визначено імплантаційну спроможність беззубого сегменту щелепи у 64,2 % пацієнтів, що надало змогу провести дентальну імплантацію без використання кістково-пластичних операцій. За допомогою ортопантомографії на імплантаційному етапі у 91,6 % осіб встановлено високу якість остеоінтеграції, що надало змогу встановити формувачі ясен, 6,3 % пацієнтам, в яких спостерігалася середня якість остеоінтеграції, було призначено препарат кальцію та імплантаційний етап продовжено до 9 міс. В 2,1 % хворих визначено низьку якість остеоінтеграції, що було підставою для видалення імплантів. Висновки: встановлено, що конусно-променева КТ є високоінформативною у разі визначення імплантаційної спроможності беззубого сегменту щелепи та за умови виявлення ускладнень дентальної імплантації, і малоінформативною у разі визначення ступеня остеоінтеграції. Визначено, що ортопантомографія є високоінформативною на імплантаційному й ортопедичному етапах дентальної імплантації під час оцінки ступеня остеоінтеграції та під час визначення щільності прилягання ортопедичної конструкції до ясенного краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Р668.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського