РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536592<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пітик М. І. 
Випадок правця на грунті стороннього тіла носового ходу із гострою хімічною перфорацією носової перегородки у нещепленої дитини / М. І. Пітик, І. І. Ліскевич, Р. Й. Котурбаш, Л. Є. Матвіїв, Т. М. Мельник, Я. Л. Криштафович, Л. В. Дельва, Д. Ю. Дельва, О. О. Курташ, В. П. Вальчишин, М. В. Семкович // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 3. - С. 77-79. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Правець (tetanus) - тяжке інфекційне захворювання, поширене у багатьох країнах світу. У всьому світі щорічно від правця гине понад 160 000 людей, що перевищує кількість померлих від холери. За міжнародною статистикою, правець займає 3-тє місце серед причин смерті. Правець в Україні і сьогодні залишається значною медичною та соціальною проблемою, оскільки посідає за летальністю 4-те місце після СНІДу та сказу. У середньому в Україні за останні 5 років летальність від правця перевищує 60 %, що певного мірою зумовлено порушеннями в проведенні як планової активної, так і активно-пасивної (після травми) імунізації, що не забезпечує належного захисного рівня протиправцевого імунітету, відсутністю належної санітарно-освітньої роботи та наявністю регіонів з високим ризиком зараження внаслідок обсіменіння грунтів правцевою паличкою (95 - 98 %). У 2007 р. кількість випадків зросло на 4 (до 0,07 на 100 тис. населення), водночас, вперше за останні 7 років в Україні зареєстровано випадок захворювання на правець серед дітей. Коли наявна класична тріада симптомів (тризм, дисфагія, ригідність потиличних м'язів), діагноз правця не складний. Описано випадок генералізованої форми правця у дитини на грунті стороннього тіла носового ходу. Наведено дані про аспекти розвитку й особливості перебігу даного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.64 + Р194.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського