РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536921<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дибкалюк С. В. 
Вивчення пружно-регуляторних та гідравлічних характеристик компресії хребтової артерії в нижньому шийному відділі хребта методом математичного моделювання / С. В. Дибкалюк, В. А. Черняк, В. Ю. Зоргач, В. В. Удовиченко, В. В. Сулик // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 1. - С. 259-269. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - встановлення напружено-деформованого стану хребтової артерії, що стискується м'язом, та визначення залежності гідравлічного опору від ступеня перекриття хребтової артерії. У разі стиснення артерій спіралевидними м'язами спостерігається їх компресія (зменшення прохідного перетину). Це має місце на початкових ділянках артерій і спостерігається на ангіограмах. Визначено напружено-деформований стан артерії, перекритої м'язом. Розрахунки проведено з використанням методу скінченних елементів. Метод скінченних елементів - технологія, що надає змогу проаналізувати напружено-деформований стан об'єкта за його тривимірною моделлю. У процесі моделювання програмний комплекс розв'язує рівняння, які описують напружено-деформований стан для кожного скінченного елемента моделі. Результати розрахунків в більшості випадків візуалізуються. Стиск артерії має місце на довжині <$Ex~symbol Г~40> мм. При цьому стиснений перетин повертається по гвинтовій лінії на кут <$Ephi ~symbol Г~200 symbol Р>. Стиск артерії залежить від величини напруження спіралевидного м'яза. Форма поперечного перетину артерії під час навантаження змінюється від кругової до серповидної. Встановлено, що найбільше відношення площ поперечного перетину нормальної артерії та зі звуженням числово дорівнює 8-ми. Довжина ділянки з максимальним звуженням складає 20 мм за загальної довжини артерії 200 мм. На основі одержаних даних проведено розрахунки гідравлічних характеристик перетиснутої артерії. Це надало змогу визначити перепади тиску в місці звуження артерії. Результати гідравлічних розрахунків підтверджують значне зростання гідравлічного опору у разі зменшення площі поперечного перетину артерії у 5 - 8 разів. Для визначення додаткового перепаду тиску, зумовленого гвинтовим рухом крові, використано рівняння зміни моменту кількості руху. Із порівняння результатів розрахунків випливає, що гвинтовий рух перевищує перепад тиску на 10 - 15 %. Висновки: визначено, що у разі деформації артерії, яка відповідає зменшенню її площі в 5 - 8 разів, різко зростає перепад тиску на стиснутій ділянці. При цьому перепад тиску може сягати 20 мм рт. ст. і вище, що в десятки разів перевищує перепад тиску в артерії без стиснення. Наявність гвинтового каналу під час стиснення підвищує перепад тиску на 10 - 15 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.22-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського