РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536926<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юрик О. Є. 
Особливості когнітивних порушень у пацієнтів з дебютом коксартрозу вертеброгенного генезу / О. Є. Юрик, О. В. Холопов // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 1. - С. 294-300. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - покращання діагностики та лікування коксартрозу, який розвинувся на фоні вертеброгенної патології попереково-крижового відділу хребта. Об'єктом дослідження були 30 пацієнтів молодого та середнього віку (18 жінок та 12 чоловіків) з коксартрозом на I - II стадіях захворювання. Патологічний процес розвинувся на фоні тривалого больового синдрому в попереково-крижовій ділянці хребта, зумовленого грижами міжхребцевих дисків, стенозом каналу хребта на цьому рівні. Проведено клініко-неврологічне обстеження пацієнтів, в тому числі з оцінкою інтелектуально-мнестичних функцій пацієнтів. 11 пацієнтам проведено магнітнорезонансну спектроскопію структур головного мозку. Виявлено 3 типи перебігу коксартрозу, в основі розвитку якого були вертеброгенні порушення попереково-крижового відділу хребта: доброякісний (14 осіб); перманентно-прогресуючий (11 осіб); злоякісний (5 осіб). У всіх обстежених пацієнтів, у порівнянні зі здоровими особами, особливо у пацієнтів третьої групи, були значно нижчими показники, що характеризують наступні психічні функції: короткотривалу вербальну пам'ять, увагу, швидкість сенсомоторних реакцій, розумову працездатність, об'єм активної уваги, короткотривалу та довготривалу зорову і слухову пам'ять, здатність до логічного мислення, а також відволікання та узагальнення, розуміння сенсу слів і логічного зв'язку між поняттями. У разі магнітно-резонансної спектроскопії структур головного мозку у пацієнтів виявлено однобічний стеноз або оклюзію внутрішньої сонної артерії або середньої церебральної артерії без ознак інфаркту мозку. Однак, у них виявлено недостатність перфузії крові в ділянках пограничних зон головного мозку зниження показників основних церебральних метаболітів, особливо в ділянці гіпокампа. Тривалий прийом прамістара надав змогу значно покращити когнітивні функції у пацієнтів і обмінні процеси у хрящовій тканині ушкоджених суглобів. Висновки: визначено особливості клінічного перебігу нейрогенного коксартрозу в осіб молодого та середнього віку. Виявлено характері зміни когнітивних функцій у цих пацієнтів. Вивчено порушення церебральних метаболітів і застосовано прамістар для лікування порушень вищих психічних функцій у разі даної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.104.0 + Р458.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського