РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536931<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Галушко О. А. 
Сучасні можливості проведення інфузійної терапії та корекції електролітних порушень при невідкладних станах / О. А. Галушко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 1. - С. 324-329. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Не зважаючи на заходи, що проводяться (випуск навчальних посібників, організація конференцій), в Україні спостерігається інформаційний голод у питаннях проведення інфузійної терапії. Мета дослідження - вивчити можливості проведення інфузійної терапії лікарями медицини невідкладних станів. Проведено добровільне анонімне анкетування, яке охопило 16 адміністративних одиниць України. Загалом заповнено і опрацьовано 582 анкети. Встановлено, що найбільш часто використовують 0,9 % розчин NaCl (100 % респондентів), 5 % розчин глюкози (82 %) та реосорбілакт (79 %), серед колоїдних розчинів - похідні крохмалів (89 %). Констатовано, що більшість лікарів України не мають можливості проведення моніторингу інфузійної терапії та контролю вмісту макро- та мікроелементів крові, особливо в нічний час (74 % лікарів стаціонарів і 92 % лікарів швидкої допомоги). Через це багато лікарів не достатньо обізнані у питаннях корекції порушень обміну електролітів (магнію, фосфору) і повністю правильну відповідь на поставлені питання дали лише 4 респонденти (0,68 %). Висновки: для розв'язання проблем проведення інфузійної терапії необхідно: забезпечити достатню кількість інфузійних розчинів у лікувальних установах та у бригад швидкої допомоги; вдосконалити лабораторну базу; забезпечити лікарів технічними засобами для інфузійної терапії (інфузоматами тощо); збільшити асортимент сучасних і безпечних засобів для інфузій (гекотон тощо), вдосконалювати освітні програми з питань інфузійної терапії для лікарів і середнього медичного персоналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35,3 + Р352,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського