РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536955<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ветютнева Н. О. 
Дослідження етичних аспектів діяльності провізорів - уповноважених осіб аптечних закладів / Н. О. Ветютнева, С. Г. Убогов, Г. В. Загорій // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 1. - С. 522-533. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Рівень професійних, ділових та морально-етичних якостей фармацевтичного працівника напряму впливає на результати його діяльності, зокрема, у такій важливій сфері, як контроль та забезпечення якості лікарських засобів. Мета роботи - дослідження етичних аспектів професійної діяльності провізорів і уповноважених осіб аптечних закладів. В роботі використано дані наукової літератури, нормативно-правових документів та результатів опитування провізорів і слухачів циклів тематичного удосконалення, передатестаційних, спеціалізації за фахом "Аналітично-контрольна фармація", стажування за фахом "Загальна фармація", що проводилося на кафедрі контролю якості та стандартизації лікарських засобів НМАПО ім. П. Л. Шупика в 2013 - 2014 рр. У дослідженні використано методи: бібліографічний, системно-оглядовий, логічний, опитування, графічного моделювання. Показано, що однією з сучасних тенденцій розвитку фармацевтичного сектора галузі охорони здоров'я України є зростання уваги до питань дотримання норм професійної етики у сфері забезпечення якості лікарських засобів, зокрема в діяльності провізорів і уповноважених осіб аптечних закладів. Основоположним документом, що регулює етичні аспекти професійної діяльності уповноважених осіб, є Етичний кодекс фармацевтичних працівників України. На основі вивчення нормативно-правових документів України у сфері обігу лікарських засобів, а також шляхом опитування фахівців проведено аналіз функціональних обов'язків уповноважених осіб аптечних складів, громадських і лікарняних аптек з метою виявлення можливих порушень етичних норм і прогнозування негативних наслідків цього. Висновки: всі випадки порушень професійно-етичних норм провізором і уповноваженою особою під час виконання функціональних обв'язків напряму, пов'язаних з проявами негативних якостей його особистості. Тому в аптечних закладах усіх форм власності має приділятися достатня увага навчанню провізорів і уповноважених осіб з питань фармацевтичної етики та деонтології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 л72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського