РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петрова М. А. 
Очищення рідких радіоактивних відходів від цезію-137 із застосуванням глинистих сорбентів, модифікованих фероціанідами заліза та міді / М. А. Петрова // Екол. безпека. - 2014. - № 1. - С. 83-87. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розроблено наукові основи методу сорбційного очищення рідких радіоактивних відходів, що утворюються під час проведення дезактиваційних заходів. Вивчено процесів вилучення цезію-137 з рідких радіоактивних відходів сорбційним методом із застосуванням композитних сорбентів на основі бентонітових глин Язівського родовища сірки. Сорбенти одержані шляхом модифікування поверхні глинистого мінералу неорганічними речовинами, що мають селективність до цезію і фероціанідами заліза, міді та міді-калію. Визначено залежність сорбції цезію-137 від способу модифікування бентоніту в присутності іонів натрію. Коефіцієнти розподілу цезію під час очищення розчинів, що містять до 2 г/л натрію, сягають 106 см<^>3/г. За даними десорбції цезію-137 з відпрацьованих сорбційних матеріалів встановлено механізм адсорбції. Доведено, що сорбція на модифікованих мінералах проходить за рахунок утворення комплексів радіонуклід і металімодифікатор. Одержані дані свідчать про високу селективність композитних сорбентів та міцне закріплення радіонуклідів в матриці сорбенту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.092.206

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського