РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537125<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поліщук О. В. 
Комплексна променева діагностика хронічних дифузних захворювань печінки у дітей та підлітків / О. В. Поліщук // Лучевая диагностика, лучевая терапия. - 2014. - № 1/2. - С. 32-41. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищення ефективності ранньої та диференціальної діагностики хронічних дифузних захворювань печінки (ХДЗП) у дітей і підлітків із залученням сучасних променевих методів дослідження: дистанційної ультразвукової пальпації (ДУЗП), мультидетекторної комп'ютерної томографії (МДКТ)-ангіографії та МДКТ-перфузіографії. З метою визначення можливостей комплексної діагностики 68 дітям і підліткам, хворим на ХДЗП, та 23 пацієнтам спільномірної вікової групи, які склали групу диференціальної діагностики, проведено УЗД печінки з дистанційною УЗ-пальпацією та МДКТ із МДКТ-перфузіографією печінки. Вперше визначено середні кількісні показники еластографії з використанням зсувної хвилі та МДКТ-перфузіографії незміненої паренхіми печінки у дітей і підлітків, а також у дітей з ДХЗП на різній стадії розвитку фіброзу. За результатами проведеного дослідження визначено початкові критерії переходу хронічного гепатиту у цироз печінки. Визначено показники ефективності методів ДУЗП і МДКТ-перфузіографії. Доведено, що комплексне застосування еластографії та МДКТ-перфузіографії підвищує точність діагностики ДХЗП до 95,6 %, чутливість до 96 % і специфічність до 95,3 %. За портальної гіпертензії МДКТ-ангіографія зменшує необхідність інвазивних методів дослідження на 84,2 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського