РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537598<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мєдвєдєва М. Б. 
Порівняльний аналіз грибів роду Candida у складі біотопів порожнини рота у хворих на цукровий діабет I типу / М. Б. Мєдвєдєва // Соврем. стоматология. - 2014. - № 3. - С. 42-44. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - виявлення грибів роду Candida у складі біотопів ротової порожнини, визначення їх видової приналежності та кількісна характеристика у хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу у порівнянні з практично здоровими особами молодого віку. Використано методи: клінічні (обстеження 148 осіб), лабораторні (мікроскопія мазків-відбитків), мікробіологічні (виділення чистих культур, ідентифікації та встановлення їх топографічних особливостей), мікроскопічні та статистичні методи досліджень. Серед хворих на ЦД у 58,33 % осіб діагностовано кандидоз порожнини рота (10<^>4 - 10<^>6 КУО) та у 6,25 % осіб виявлено кандидоносійство (10<^>3 КУО). У 41,4 % практично здорових осіб виявлено кандидоносійство. В обох групах С. albicans превалює серед ідентифікованих кандид в усіх досліджуваних біотопах ротової порожнини: у хворих на ЦД I типу - 88,5 % та практично здорових осіб - 63,64 %. Найчастіше представники роду Candida в ротовій порожнині хворих на ЦД I типу локалізуються на слизовій оболонці язика (69,2 %), щоки (61,5 %) та кута рота (46,2 %). У практично здорових осіб найбільшій рівень контамінації дріжджеподібними грибами виявлено на поверхнях композитних пломб контактних поверхонь зубів (27,85 %) та в біотопі зубосенного жолобка (24,05 %). Висновки: у хворих на ЦД слизова оболонка ротової порожнини втрачає свої опірні властивості, має високий вміст цукру, вищу сухість і менший потенціал саліварного кліренсу, тому стає легкою мішенню для такої сапрофітної мікрофлори, як гриби роду Candida.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р661.220.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського