РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537600<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковач І. В. 
Мікробіоценоз порожнини рота в динаміці лікування карієсу зубів і хронічного катарального гінгівіту в дітей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту / І. В. Ковач, В. Я. Крупей // Соврем. стоматология. - 2014. - № 3. - С. 50-53. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення мікробіоценозу в порожнині рота в дітей, які мають стоматологічні захворювання на тлі хронічної патології шлунково-кишкового тракту, у динаміці. У проведеному дослідженні спостерігали 441 дитину віком від 7 до 15-ти років з карієсом зубів і генералізованим хронічним катаральним гінгівітом, які страждали на хронічний гастрит і дуоденіт і мали виразкову хворобу дванадцятипалої кишки й синдром мальабсорбції різного ступеня тяжкості. Дослідження ротової рідини в цих дітей надало змогу встановити підвищену активність уреази, рівень якої відображує ступінь обсіменіння ротової порожнини патогенною мікрофлорою та низький рівень лізоциму, що свідчить про високий рівень дисбіозу порожнини рота в цих дітей. Висновки: аналізуючи цифрові дані, що характеризують мікробіоценоз порожнини рота в динаміці, установлено, що запропонований спосіб лікування з застосуванням мукозального гелю квертулін у комбінації з кальційвмісним препаратом кальціум Д і пробіотиком лацидофіл на тлі використання гігієнічного еліксиру лізодент одночасно з гігієною порожнини рота має високу ефективність і пролонгований ефект, який проявляється пригніченням патогенної мікрофлори та зменшенням ступеня дисбіозу в дітей з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р733.661.220.111 + Р733.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського