РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537683<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Леженко Г. О. 
Місце синбіотиків у терапії та профілактиці антибіотик-асоційованої діареї у дітей / Г. О. Леженко, О. Є. Пашкова // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 6. - С. 89-94. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ефективності застосування синбіотика коліфагіна ПРО у профілактиці антибіотик-асоційованої діареї (ААД) у дітей з бактеріальною респіраторною патологією. Обстежено 30 дітей віком від 3 до 7 років. Усі діти одержували цефалоспорини III покоління внутрішньовенно. Першу групу склали 15 дітей, яким з першого дня антибіотикотерапії призначався пробіотик (коліфагіна ПРО), другу групу склали решта 15 пацієнтів. За показаннями хворим проводилося бактеріологічне дослідження кишкової мікрофлори. У групі дітей, які з першого дня антибіотикотерапії одержували коліфагіна ПРО, у жодному випадку не відмічено розвитку діареї. У другій групі з третього дня антибіотикотерапії у 5 (33,3 %) хворих відмічалося послаблення випорожнення, у 2 (13,3 %) розвинувся антибіотик-асоційований коліт. У всіх дітей з ознаками ААД виявлено порушення кишкового біоценозу. На тлі застосування коліфагіна ПРО у дітей з ААД зворотний розвиток шлунково-кишкових розладів відбувався на 4 - 5 день, а повне зникнення диспептичних проявів - на 7 день. Висновки: застосування коліфагіна ПРО з першого дня антибіотикотерапії сприяє ефективній профілактиці ААД. Призначення синбіотика на тлі появи симптомів ААД призводить до зменшення тяжкості та тривалості діареї. Наявність пребіотичних волокон у складі коліфагіна ПРО є передумовою для подальшої адекватної колонізації кишечника та ефективної імуномодуляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського