РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537685<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шадрін О. Г. 
Кишкові коліки у дітей раннього віку при різних типах лактазної недостатності, особливості діагностики та корекції / О. Г. Шадрін, К. О. Хомутовська // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 6. - С. 102-107. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ефективності замісної ферментотерапії у разі лікування малюкових кишкових колік, спричинених лактазною недостатністю (ЛН). Під спостереженням знаходились 40 дітей віком до 4-х міс з малюковими кишковими коліками та проявами ЛН. Діагноз ЛН підтверджувався під час генетичного дослідження у поєднанні із дихальним водневим тестом із навантаженням лактозою. Усі діти одержували дієтичну домішку лактази (мамалак). Встановлено, що 62,0 % дітей, які страждають на кишкові коліки, мають прояви ЛН. На фоні прийому замісної ферментотерапії у 16 дітей з вродженою ЛН відбулося зменшення та наступне зникнення симптомів. У дітей з транзиторною ЛН відмічена краща динаміка лікування порівняно з першою групою. Доведено високу клінічну ефективність та переносимість дієтичної добавки мамалак. Висновки: діти з вродженою ЛН більш вразливі до відсутності замісної ферментотерапії та потребують регулярного одержання ферменту протягом усього терміну грудного вигодовування або харчування дитячими молочними сумішами. Відсутність адекватного лікування призводить до розвитку ентероколіту та глибоких порушень мікрофлори кишечника. Діти з транзиторною ЛН потребують лікування основного захворювання, а замісна ферментотерапія може використовуватися на період відновлення власних ферментних систем у кишечнику. Ранній початок замісної ферментотерапії у дітей з різними формами ЛН підвищує ефективність лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського