РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537745<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравчук Б. Б. 
Підвищення ефективності ресинхронізаційної терапії шляхом радіочастотної абляції шлуночкової екстрасистолії / Б. Б. Кравчук, Р. Г. Малярчук, О. З. Парацій, М. М. Сичик // Серце і судини. - 2014. - № 4. - С. 67-72. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити зміни гемодинамічних і клінічних показників після проведення радіочастотної абляції (РЧА) шлуночкової ектопії в пацієнтів, резистентних до ресинхронізаційної терапії (РТ). В оглядовому проспективному одноцентровому нерандомізованому дослідженні взяли участь 16 хворих, яким було імплантовано ресинхронізаційні електрокардіостимулятори або кардіовертери-дефібрилятори в період з квітня 2003 р. до червня 2013 р. і які мали шлуночкову екстрасистолію. Критерії залучення в дослідження: збільшення фракції викиду лівого шлуночка (ЛШ) << 5 %, збільшення кінцевосистолічного обієму << 10 %, а також відсутність покращання якості життя хворих протягом 1 року після імплантації ресинхронізаційних пристроїв. Хворі, які відповідали цим критеріям, вважалися резистентними до РТ. З метою оцінки геометричних та волюмометричних параметрів до та після імплантації ресинхронізаційних пристроїв використовували ехокардіографічне дослідження за стандартною методикою. Серцевий ритм до та після імплантації оцінювали за допомогою 24-годинного холтерівського моніторування (ХМ) ЕКГ. Електрофізіологічне картування шлуночкових екстрасистолій проводили за стандартними протоколами електрофізіологічного дослідження та за допомогою системи навігації NavX. З дослідження було вилучено хворих, які потребували антитахікардичної стимуляції або дефібриляції, а також хворих із фібриляцією передсердь, що становила >> 1 % всіх комплексів QRS протягом доби за даними ХМ ЕКГ. РЧА шлуночкових ектопій у осіб, резистентних до РТ, сприяє значному покращанню клінічного стану хворих та ехокардіографічних параметрів. Так, уже через 6 міс після РЧА виявлено відповідь на РТ та покращання середньої фракції викиду ЛШ (з (<$E26,2~symbol С~5,5>) до (<$E32,7~symbol С~6,7>) %; p << 0,001), кінцевосистолічного розміру ЛШ (з (<$E5,83~symbol С~0,55>) до (<$E5,62~symbol С~0,32>) см; p << 0,001), кінцеводіастолічного розміру ЛШ (з (<$E6,83~symbol С~0,83>) до (<$E6,51~symbol С~0,91>) см; p << 0,001), кінцевосистолічного об'єму ЛШ (з (<$E178~symbol С~72>) до (<$E145~symbol С~23>) мл; p << 0,001), кінцеводіастолічного об'єму ЛШ (з (<$E242~symbol С~85>) до (<$E212~symbol С~63>) мл; p << 0,001). Середній функціональний клас серцевої недостатності за NYHA до РЧА становив 3, після - 2. Після припинення РТ (вимкнення пристроїв) клінічний стан та ехокардіографічні параметри пацієнтів повертаються до базового рівня (до РЧА) в короткостроковий період спостереження. Висновки: значна обтяженість шлуночковою екстрасистолією - одна з причин відсутності відповіді на РТ. Успішне вилучення шлуночкової екстрасистолії шляхом РЧА сприяє значному покращанню клінічного стану та ехокардіографічних параметрів у осіб, резистентних до РТ. Таким чином, РЧА шлуночкової екстрасистолії може бути ефективним методом підвищення чутливості осіб, резистентних до РТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського