РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537758<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорич П. В. 
Кількісне визначення мікрофлори, асоційованої з бактеріальним вагінозом, у сечостатевій системі чоловіків / П. В. Федорич // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 3. - С. 57-62. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - визначити значення мікрофлори, асоційованої з бактеріальним вагінозом у патогенезі урогенітальних інфекцій у чоловіків шляхом кількісного її визначення за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі. Проведено клініко-лабораторне дослідження 30 чоловіків, відібраних серед пацієнтів, які звернулися з проханням одержати спеціалізовану медичну допомогу з приводу хронічних запалень сечостатевої системи у 2011 - 2013 рр. Використано методику полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі як найбільш специфічну та чутливу із сучасних методик кількісного визначення мікроорганізмів. Застосовано оригінальний спосіб забору біологічного матеріалу з метою адаптації діагностику му фемофлор-16 для кількісної детекції анаеробної та мікроаерофільної мікрофлори сечостатевої системи чоловіків. ДНК виділяли за допомогою експрес-методики з використанням комплекту реагентів - "Проба-Рапид". Дослідження проводили за допомогою ампліфікатора ДТ-96 згідно з модифікованим протоколом постановки тесту. У 29 (96,7 %) з 30 обстежених чоловіків виявлено системні (в межах сечостатевого каналу) дисбіотичні порушення. Змішаний дисбіоз встановлено у 22 (73,4 %) випадках, анаеробний дисбіоз - у 7 (23,3 %), нормоценоз - в 1 (3,3 %). Найбільш стійкою з представлених асоціацій факультативних анаеробів була Streptococcus sрр. та Staphylococcus sрр. - 33 %. Найбільше серед безумовних анаеробів налічувалося представників Eubacterium spp. - 72 %. У 50 % чоловіків у клінічно значущій кількості виявлено мікроорганізми групи Gard/Pre/Porph. Mobi/Coryne мали 61 % пацієнтів. У 22 % обстежених виявлено безумовні анаероби групи Mega/Veil/Dial і Pestostrept. Висновки: показано високу діагностичну чутливість і специфічність діагностикуму фемофлор-16. Результати кількісної детекції анаеробної та мікроаерофільної мікрофлори сечостатевої системи в чоловіків за допомогою діагностикуму фемофлор-16 свідчать про успішну адаптацію цього методу для досліджень у чоловіків з інфекційними захворюваннями сечостатевої системи; фемофлор-16 надає змогу проводити в пацієнтів із запальними процесами в сечостатевому каналі кількісну детекцію мікрофлори, асоційованої з бактеріальним вагінозом (жінок); аналіз результатів проведених досліджень свідчить про певне патогенетичне значення збільшення мікробіоти, асоційованої з бактеріальним вагінозом (жінок), у патогенезі урогенітальних інфекцій в чоловіків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського