РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537773<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степаненко Р. Л. 
Новітні дані з пато- і морфогенезу псоріазу / Р. Л. Степаненко, С. Г. Гичка // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 4. - С. 9-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити деякі ланки патогенезу та морфогенезу псоріазу, пов'язані з розвитком запальних процесів у шкірі за даними біопсій. Проведено патоморфологічне дослідження біопсійного матеріалу (n = 32) з уражених псоріатичною висипкою ділянок шкіри. Одержані препарати фарбували гематоксиліном і еозином та за допомогою методик еластика (ван Гізон, Гімзе, Маллорі). З'ясовано, що запальні інфільтрати в ділянках шкіри, ураженої псоріатичною висипкою, локалізуються переважно в сосочковому шарі дерми в периваскулярних ділянках, звідки поширюються безпосередньо в сосочки. Результати дослідження свідчать про потрапляння антигенів у дерму саме з епітеліального шару. Це підтверджується тим, що найбільше виражені хронічні запальні інфільтрати в ділянках шкіри, ураженої псоріатичною висипкою, виявляються в основі сосочків, куди відтікає лімфа з епітеліального шару і де розташовані колекторні лімфатичні судини. Аналогічні зміни, але значно менше виражені, спостерігаються в інтерстиції самих сосочків. Таким чином, імунопатологічні процеси відбуваються не в стінках кровоносних судин, а в інтерстиції, насамперед у лімфатичних судинах і навколо них. Висновки: у патогенезі псоріазу вирішальну роль відіграють клітини хронічного запалення і лімфоїдні елементи та макрофаги. Своєрідним майданчиком, де переважно накопичуються лімфоїдні та макрофагальні елементи і де, вочевидь, відбуваються імунні реакції, є лімфатичні судини і периваскулярний простір навколо них. Основним морфогенетичним аспектом утворення псоріатичних елементів є проліферативні процеси в сосочковому шарі дерми та епідермісі шкіри. У сполучній тканині проліферативні процеси розвиваються переважно за ходом кровоносних судин в основі сосочка та в самих сосочках, в епідермісі - в зонах навколо сосочків. Активність проліферативних процесів у сосочковому шарі дерми й епідермісі залежить від виразності інфільтрації лімфоїдними клітинами та макрофагами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського