РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537912<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Загородний М. І. 
Квантово-фармакологічні аспекти дослідження серцево-судинних лікарських засобів / М. І. Загородний, Т. Ю. Небесна, О. О. Казакова, Н. О. Горчакова, А. С. Свінціцький, І. С. Чекман // Лікар. справа. - 2013. - № 1. - С. 22-29. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Квантова фармакологія надає змогу вивчати механізми дії серцево-судинних засобів, встановити прогноз фармакологічної активності з виявленням найбільш вираженої фармакодинамічної ефективності та лікувальної активності нових сполук. Розрахунок квантово-фармакологічних параметрів молекул <$Ebeta>-адреноблокаторів (пропранолол, атенолол, метопролол, карведилол) у водному середовищі, дослідження гідрофобної взаємодії з рецепторами нададуть змогу створити теоретичну базу для розробки нових поколінь більш ефективних і безпечних лікарських засобів і підвищення ефективності лікування артеріальної гіпертензії. Підвищена гідрофобність зумовлює слабку розчинність карведилолу у воді та високу в ліпідах. У клінічній фармакології даного препарату це позначається на таких показниках, як терапевтична доза, період напіввиведення та ступінь метаболізму в печінці. Завдяки підсиленій взаємодії з адренорецептором ефективна доза карведилолу на порядок нижча, ніж інших <$Ebeta>-адреноблокаторів, навіть з урахуванням досить низької біодоступності. Зниження біодоступності карведилолу у порівнянні з атенололом, метопрололом та пропранололом зумовлене підвищеним рівнем метаболізму у разі першого проходження через печінку, що також пов'язано з гідрофобністю препарату. Висока розчинність в ліпідах впливає на подовження періоду напіввиведення карведилолу. QSAR-дослідження роблять вагомий внесок у вивчення властивостей хімічних сполук та їх фармакологічної активності. Значну роль відіграє програмне забезпечення, за допомогою якого можна встановити досліджувані властивості. Велика кількість дескрипторів надає змогу провести якісну та кількісну оцінку молекул хімічних сполук і передбачити їх властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського