РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000538274<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Росоловська С. О. 
Вплив гонадектомії на метаболічні процеси в тканинах пародонта щурів залежно від статі : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. О. Росоловська; Буковин. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2014. - 20 c. - укp.

Встановлено патогенетичну роль дефіциту статевих гормонів у розвитку дистрофічного процесу в тканинах пародонта. У дослідах на статевозрілих гонадектомованих самцях і самицях щурів встановлено, що дефіцит статевих гормонів викликає метаболічні та структурні порушення в слизовій пародонта та кістках верхньої та нижньої щелеп, характер яких не залежав від статі. Дефіцит неорганічного компонента кісток щелеп виникає, головним чином, за рахунок втрати кальцію та фосфору, більш суттєвого в гонадектомованих самиць. Застосування замісної терапії статевими гормонами (тестостерону в самців, естрогену з прогестином - у самиць) суттєво зменшує метаболічні порушення в слизовій пародонта, втрату макро- і мікроелементів у кістках щелеп, структурну дезорганізацію цих тканин. Застосування препарату кальцію з вітаміном D є малоефективним стосовно слизової пародонта, зменшує дефіцит кальцію та фосфору в кістках щелеп, не впливає на ступінь структурних порушень в обох тканинах пародонта, спричинених дефіцитом статевих гормонів. Корекція встановлених порушень комбінацією замісної терапії статевими гормонами з препаратом кальцію та вітаміном D має найкращий коригуючий вплив на тканини пародонта, але не забезпечує повного збереження вмісту кальцію та фосфору в кістках щелеп гонадектомованих самиць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-1 + Р415.18 + Р715.745-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410732 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського