РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000538486<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанов М. Ю. 
Етноконфесійні уявлення та генезис патріотичних ідей в православній думці України кінця XVI - початку XVII століття : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. Ю. Степанов; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. - Черкаси, 2015. - 20 c. - укp.

Православні етноконфесійні уявлення вперше стали предметом наукового вивчення як цілісний комплекс у їх зв'язку з патріотичними ідеями. Розкрито сутність етноконфесійного розуміння руського народу відповідно до основних етнічних маркерів. Досліджено основні ментальні засади, що впливали на ставлення православних русинів до представників інших народів. Розглянуто уявлення православних представників руського народу про етнічну та конфесійну зраду. Переосмислено сутність термінології, яку застосовували для позначення Русі та її земель. Розглянуто по-новому інтерпретовано поєднання етноконфесійного та політичного патріотизмів у свідомості православних русинів. Досліджено уявлення православних про "права Русі" та її "захисників". Розглянуто погляди православних мислителів щодо цілей та засобів визвольної боротьби руського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-72 + Э372.09(4УКР)-113.1,12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412414 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського