РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000538569<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бояренко Т. В. 
Інструменталізм арій bel canto в оперній музиці XVIII - XIX століть в концертному виконавстві з фортепіано : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / Т. В. Бояренко; Одес. нац. муз. акад. ім. А.В. Нежданової. - Одеса, 2015. - 16 c. - укp.

Виявлено специфіку виразних засобів інструменталізму в вокалі та вокальності в клавірі згідно перетворенням в сучасних уявленнях щодо мистецтва bel canto XVIII - XIX ст. на матеріалах носіїв цього стилю - творів А. Страделли, А. Вівальді, В. Моцарта, Дж. Россіні, В. Белліні, Дж. Верді та ін. Проаналізовано твори, які складають джерело постійної роботи автора дослідження як концертмейстера-піаніста оперно-вокального класу музичної академії. Італійське мистецтво XVIII - першої половини XIX ст. виявилося унікальним сховищем інструменталізованого вокалу спадщини bel canto, первісність якого для інструменталізму у власному сенсі визначила значимість одухотвореної моторики, позбавленої тілесної щільності фактури та фізичної важкості багатозвучної акордики. Для фортепіанного звучання цієї традиції важливим є "душі наповнений політ" - піаністичний "балет рук", в якому швидкість та легкість дотиків визначала сенс дематеріалізуючих спрямувань Надій душі і радості Мрій на перетині ідеалів бідермайєра та романтизму, що відійшли в історію. Саме такого роду освітлений піанізм живив музу Ф. Шопена. Віддаючи належне великому представнику музичного слов'янства, сучасні виконавці прагнуть відновити основу та стимул мистецтва протошопенівської фортепіанної школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412556 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського