РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000538643<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дащенко А. В. 
Вірусні хвороби лікарських рослин з родин складноцвітих і губоцвітих та заходи з обмеження їх шкідливості в Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / А. В. Дащенко; Харків. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Харків, 2015. - 24 c. - укp.

Вперше в Україні проведено обстеження лікарських рослин лофанту анісового (\i Lophanthus anisatus \i0 Benth.) і лопуха великого (\i Arctium lappa \i0 L.) на ураженість вірусами. Інтродуковано та введено в культуру нову лікарську рослину якон - полімнію полинолисту (\i Polymnia sonchifolia \i0 Poepp. & Endl.), на якій вперше виявлено ниткоподібний вірус. У виробничих посівах ехінацеї пурпурової (\i Echinacea purpurea \i0 (L.) Moench), м'яти перцевої (\i Mentha piperita \i0 L.) вперше виявлено не описані раніше сферичні, паличко- та ниткоподібні віруси. Встановлено широке варіювання ураженості певним вірусом різних сортів рослин, наявність поліморфізму симптомів одного й того ж захворювання та домінуючих симптомів на кожній із культур. Вперше виявлено віруси, що інфікують такі лікарські рослини, як \i Lophanthus anisatus \i0 Benth., \i Arctium lappa \i0 L., встановлено локалізацію їх у рослинах, визначено біологічні та морфологічні властивості. Встановлено негативний вплив вірусної інфекції на метаболізм, вміст основних біологічно активних речовин і хімічних елементів у лікарській сировині рослин \i Lophanthus anisatus \i0 та \i Echinacea purpurea\i0. Набуло подальшого розвитку виявлення в рослинах інтродукованої лікарської культури якон високого вмісту фенольних сполук як важливих компонентів фармацевтичної та харчової продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.14.307 + П478.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412776 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського