РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000538653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко С. В. 
Пероноспороз огірка корнішонного типу та імунологічний потенціал селекційного матеріалу : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / С. В. Бондаренко; Харків. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Харків, 2015. - 22 c. - укp.

З'ясовано, що характер динаміки розвитку та поширення основних хвороб огірка в Лівобережному Лісостепу активно змінюється, зокрема пероноспорозу - із помірного у сильний, кутастої бактеріальної плямистості, антракнозу, борошнистої роси - із помірного у депресивний. Обчислено коефіцієнти кореляції між інтенсивністю поширення пероноспорозу та значеннями основних абіотичних чинників червня - липня. Встановлено, що оптимальним для зараження та перезараження рослин є специфічний температурний режим із різким коливанням максимальних і мінімальних температур, який максимально активізує процес конденсації вологи із повітря та формує тривалість збереження краплинно-рідинної вологи на листковому апараті рослин. Виділено цінний вихідний селекційний матеріал огірка корнішонного типу, який гармонійно поєднує у своїх генотипах ознаку високої стійкості до пероноспорозу з комплексом різних цінних господарських ознак. У виділеного за ознакою стійкості до цієї хвороби вихідного селекційного матеріалу (63 шт.) встановлено рівень мінливості комплексу найбільш цінних ознак, досліджено кореляційні залежності між ними. Паралельно окреслено групу із 139-ти селекційних зразків, які є перспективним матеріалом для тандемного відбору за стійкістю до пероноспорозу та комплексом цінних господарських ознак. Вперше побудовано кореляційні плеяди зв'язку між параметрами стійкості до пероноспорозу та комплексом цінних ознак. Визначено специфічність впливу різних за стійкістю до пероноспорозу батьківських компонентів на характер успадкування цієї ознаки гібридами огірка першого покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.417.107

Шифр НБУВ: РА412788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського