РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000539059<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баумейстер А. О. 
Буття і благо: онтологічні підстави практичної нормативності : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.01 / А. О. Баумейстер; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 35 c. - укp.

Вперше виявлено актуальність онтологічної тематики для вирішення сучасних проблем практичної філософії. Експліковано внутрішній зв'язок між концептуальними схемами онтології та практичної філософії: структури людських практик завжди внутрішнім чином пов'язані з тим чи іншим образом буття, з певною картиною реальності. Окреслено методологічні засади онтологічної теорії блага. Провідним методологічним підходом дослідження визначено трансцендентальний метод, якому підпорядковані герменевтичний метод і методи концептуального та термінологічного аналізу. Уточнено зміст ключових термінів і понять онтологічного та практично-філософського дискурсу: "практичний нормативізм", "проект реабілітації блага", "онтологічний реалізм" та "онтологічний конструктивізм". Визначено інтелектуальний контекст, в якому дослідження практичної нормативності поступово втрачає своє онтологічне підгрунтя, а питання про значущість практичних норм починає розглядатися незалежно від питання про буттєві засади людських практик. З'ясовано головні характеристики сучасних неопрагматистських тенденцій. Вперше сформульовано головні концептуальні відмінності між класичним прагматизмом Пірса і Джеймса та сучасним неопрагматизмом. Виявлено внутрішні апорії так званої Вітгенштайнової перспективи (концептуальної стратегії, запропонованої пізнім Вітгенштайном у його "Філософських дослідженнях" і розвиненої представниками сучасного неопрагматизму). Показано, що проекти іманентного обгрунтування практик, запропоновані неопрагматистами на підставі ідей пізнього Вітгенштайна, є різноманітними версіями практично-філософського редукціонізму. Вдосконалено концептуальний підхід у дослідженні Гайдегерової фундаментальної онтології. Запропоновано цілісну онтологічну теорію блага та сформульовано основні переваги проекту реабілітації блага у порівнянні з проектом практичного нормативізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.0 + Ю0 в62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413989 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського