РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000539715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Журавлев Д.В. 
О датировке Eastern sigillata в из Юго-Западного Крыма / Д.В. Журавлев // Археологія. - 2001. - № 3. - С. 99-118. - Библиогр.: 88 назв. - рус.

Зазначено, що в другій половині I - першій половині II ст. н. е. серед імпортної керамічної продукції на ринках Середземномор'я та Причорномор'я домінувала Східна сигилата В, яка виготовлялася в Траллах. У могильнику Бельбек IV Східна сигилата В репрезентована 49 посудинами, що становить майже 100 % імпортної кераміки того часу. Переважна кількість посудин ESB - відкриті форми (тарілки, чаші), що пов'язано з проблемами транспортування: зручністю пакування і компактністю саме цих форм, а також крихкістю глини ESB. Аргументовано, що могильники Бельбек IV, Завітне та інших лише на початку II ст. н. е. З погляду автора, могильники Бельбек IV, Завітне та інші виникли у другій половині I ст. н. е., а поховання в Усть-Альмінському некрополі й не припинялися. Східна сигилата В з'явилася одночасно у другій половині I ст. н. е. в могильниках Південно-Західного Криму і решти центрів Північного Причорномор'я, а в першій половині II ст. її кількість зменшилася. До середини століття вона повністю зникла, що абсолютно збігається з середземноморською хронологією.

вона повністю зникає, що абсолютно збігається і з середземноморською хронологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4с44

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського