РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000543128<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вейцешина Н. І. 
Температурні режими зберігання та лежкість картоплі / Н. І. Вейцешина // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 5. - С. 81-84. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Виявлено, що втрати бульб є найменшими за температури <$E2~-~3~ symbol Р roman C>, а за умов підвищення її до <$E8~-~9~ symbol Р roman C> загальні втрати зростають у 2,6 - 2,8 рази. У разі періодичної зміни температури (з <$E2~-~3~ symbol Р roman C> до <$E8~-~9~ symbol Р roman C>) картопля може 5 місяців зберігати придатність до переробки на хрустку та гарнірну картоплю фрі. Зберігання картоплі за температури <$E8~-~9~ symbol Р roman C> зумовлює зростання втрат за всіма її складниками: природних втрат (через випаровування та дихання), технічного і абсолютного браку через 5 місяців (початок виходу бульб зі стану спокою). Запропоновано оптимальною температурою зберігання картоплі вважати <$E4~ symbol Р roman C>, за якої бульби задовільно зберігаються 7 місяців, а для виробництва чіпсів і картоплі фрі - <$E8~ symbol Р roman C>. Для гальмування процесів проростання картоплю необхідно зберігати за температури <$E2~-~3~ symbol Р roman C>. Визначено, що найкращу збереженість за температури <$E4~ symbol Р roman C> у сортах ранньої групи мають "Кобза", "Серпанюк", середньоранньої - "Фантазія", "Купава", "Обрій", середньостиглої - "Явір" і "Червона рута", а найкращу збереженість за <$E8~ symbol Р roman C> мають сорти ранньої групи - "Кобза", "Серпанюк", середньоранньої - "Фантазія", "Водограй", "Поляна", середньостиглої - "Лілея", "Лелека", "Слов'янка", "Віринея", "Явір" та середньопізньої групи - "Червона рута", "Ракурс".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського