РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000551326<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гужва О. П. 
Ріхард Штраус на шляху до синтезу мистецтв / О. П. Гужва // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2007. - № 3. - С. 63-69. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Визначено найбільш суттєві риси творчості Р.Штрауса, сформовані ставленням митця до літературної програмності як основи творчих задумів. Розкрито сутність категорії програмності, а також симфонізму як методу художнього узагальнення, що використовувався у жанрах симфонії та сонати, а з часом - в інших жанрах музичного мистецтва. Досліджено особливості використання методу симфонізму у творчості Р.Штрауса. Висвітлено здобутки композитора у розвитку жанру симфонічної поеми та опери, зокрема, проаналізовано такі його музичні твори, як "Соломія" (1905), "Електра" (1908), "Кавалер роз" (1910), "Дафна" (1937). Розглянуто особливості використання традицій та інновацій у творчості Р.Штрауса.

Определены основные отличительные черты творчества Р.Штрауса, сформированные отношением композитора к литературной программности как основы творческих замыслов. Раскрыта сущность категории программности, а также симфонизма как метода художественного обобщения, используемого в жанрах симфонии и сонаты, а со временем - и в других жанрах музыкального искусства. Исследованы осоенности использования метода симфонизма в творчестве Р.Штрауса. Освещены достижения композитора в развитии жанра симфонической поэмы и оперы, в частности, проанализированы такие его музыкальные произведения, как "Соломея" (1905), "Электра" (1908), "Кавалер роз" (1910), "Дафна" (1937). Рассмотрены особенности использования традиций и инноваций в творчестве Р.Штрауса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)5/6-81 + Щ310.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського