РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000554590<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бичкова С. 
Роль мітохондрій у <$E bold roman Са sup 2+>-сигналізації секреторних клітин травних залоз / С. Бичкова, В. Манько, М. Клевець, О. Кулачковський // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2007. - Вип. 44. - С. 3-14. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Мітохондрії відіграють важливу роль у регулюванні перебігу цитозольних <$E roman Са sup 2+>-транзієнтів, акумулюючи <$E roman Са sup 2+> не лише за підвищення цитозольної [<$E roman Са sup 2+>], але й у стані фізіологічного спокою. Важливим фактором їх участі у модуляції цитозольних <$E roman Са sup 2+>-сигналів є розташування цих органел у клітинах, особливо секреторних, яким притаманна виражена полярність. Аналіз локалізації мітохондрій відносно ядра, апарату Гольджі та ендоплазматичного ретикулуму дає можливість з'ясувати взаємодію <$E roman Са sup 2+>-транспортувальних систем різних <$E roman Са sup 2+>-депо між собою. У панкреатичних залозах різними авторами ідентифіковано три групи мітохондрій - перигранулярну, перинуклеарну та базолатеральну. На відміну від панкреатичних клітин, розміщення мітохондрій у паротидних клітинах та малоклітинних слинних залозах має дещо інший характер. Зокрема, у слинних залозах личинки комара-дергуна мітохондрії в основному зосереджені вздовж базальної частини плазматичної мембрани клітин. Встановлено також, що функціонування <$E roman Са sup 2+>-активованих <$E roman Са sup 2+>-каналів ендоплазматичного ретикулуму і <$E roman Са sup 2+>-уніпортера мітохондрій секреторних клітин досліджуваних залоз залежать одне від одного, оскільки ефекти ріанодину (5 нмоль/л) та рутенію червоного (10 мкмоль/л) за умов поєднання їх у середовищі інкубації мають неадитивний характер. Мітохондрії перебувають у тісній взаємодії також і з ІФ3-чутливими <$E roman Ca sup 2+>-каналами. Така залежність між мітохондріями та каналами вивільнення <$E roman Ca sup 2+> з інших внутрішньоклітинних депо має, мабуть, загальнобіол

огічний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211 + Е60*551.322.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського