РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000554954<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Русєв І. 
Виникнення масових захворювань на туляремію у степовій екосистемі Північно-Західного Причорномор'я внаслідок голоду 1946 - 1949 років / І. Русєв, В. Винник, Д. Радьков // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2012. - Вип. 59. - С. 216-226. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Голод 1946 - 1949 рр. в СРСР спровокував безпрецедентні випадки виснаження і смерті людей, змушених у боротьбі за виживання харчуватися будь-яким підніжним кормом. Найбільш масовим і повсюдним джерелом харчування людей в осінньо-зимовий період були запаси миші курганчикової (Mus hortulanus Nordmann, 1840). Ці гризуни формували у спеціально побудованих курганах запаси обсягом від 15 до 25 кг, які містили різне насіння та вегетативні частини диких і культурних рослин. Широке, дифузне, масове поширення зі сплеском чисельності цих гризунів на зазначених територіях стало основним джерелом зараження людей особливо небезпечною інфекцією - туляремією. Саме в 1947 - 1949 рр. на тлі високої чисельності мишоподібних гризунів серед них була відзначена найінтенсивніша за масштабами поширення (яка ніколи не траплялася раніше в історії цього регіону) епізоотія туляремії. Спостерігалися також масові епідемічні спалахи захворювання на туляремію серед людей. Ці спалахи охоплювали практично всі райони Вінницької, Одеської, Ізмаїльської, Кіровоградської областей і територію Молдавії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського